Radio DAB+ zmiany w nadawaniu

Radio DAB+ zmiany w nadawaniu

Eksperymentalny multipleks spółki PSN Infrastruktura zniknął z eteru. Sygnał nadawany był od lipca 2021 roku na kanale 10C z dwóch lokalizacji na Opolszczyźnie – komina elektrociepłowni przy ulicy Harcerskiej w Opolu oraz z Góry Świętej Anny. Jak informują nasi Czytelnicy, nadajnik wyłączony został w środę, 1 czerwca br. Bezpośrednim powodem było wygaśnięcie pozwolenia radiowego na prowadzenie eksperymentu. Jak poinformował przedstawiciel jednego z nadawców biorących udział w testach, operator wystąpił o wydanie kolejnego pozwolenia, jednak Urząd Komunikacji Elektronicznej nie wydał go przed wygaśnięciem poprzedniego.

MUX PSN Infrastruktura liczył dwanaście stacji. W eksperymencie w większości uczestniczyli lokalni nadawcy z różnych części Polski – Radio DOXA z Opola, Radio Park z Kędzierzyna Koźla, Muzyczne Radio z Jeleniej Góry, Wasze Radio FM z Wągrowca, Twoja Polska Stacja i Radio Jasna Góra z Częstochowy, Radio Profeto z Małopolski, a także cyfrowe stacje Radio Imperium, Disco Radio, Mega Radio, Radio Nuta i Radio Bezpieczna Podróż.

Zasię cyfrowego radia w technologii DAB+ w województwie opolskim

Aby słuchać cyfrowego Radia Opole niezbędne jest posiadanie odbiornika pracującego w standardzie DAB+. Takie urządzenia są już powszechnie dostępne w większych sklepach z elektroniką. Najłatwiej znaleźć coś dla siebie korzystając z wyszukiwarki internetowej lub odwiedzając specjalistyczny sklep.